Pewność siebie i wystąpienia publiczne

W minioną sobotę (22 października) dzieci z zielonkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego  uczyły się jak występować publicznie bez stresu i obawy przed oceną innych oraz jak być pewnym siebie, uczyć się na błędach i dobrze zaprezentować publiczności.

Założeniem warsztatów ?Pewność siebie i wystąpienia publiczne? jest rozwijanie umiejętności autoprezentacji, które przyczynią się do tego, że przyszłe wystąpienia na szkolnych akademiach, przedstawieniach czy codziennie w szkole nie będą problemem, a jedynie frajdą.
Warsztaty w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Zielonce przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. W wybrane soboty w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbywają się ciekawe zajęcia i niecodzienne warsztaty. Młodzi słuchacze mają już za sobą pierwsze wykłady: ,,Nie taki orzeł straszny jak go malują? – zajęcia przyrodniczo-historyczne z zakresu sokolnictwa, biologii, ptaków drapieżnych oraz ich wpływu na historię Polski, oraz ,,Dzieci (i ryby) głosu nie mają? Ale mogą! ? czyli jak uczyć małych mówców wystąpień publicznych?, które poświęcone były tematyce trudnej dla każdego czyli jak poradzić sobie ze stresem podczas publicznych wystąpień i prezentacji.

1-img_4780

W tym roku słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego czekają jeszcze trzy spotkania: 5 listopada ,,Podróżowanie to jedyne, co czyni nas bogatszymi? warsztaty edukacyjno-pedagogiczne, łączące formy ekspresyjne jak i językowe. Podczas zajęć dzieci poznają zwyczaje, zachowania i tradycje różnych narodowości, a będzie to powiązane z analizą wzrokową fotografii z podróży. Znajdziemy również czas na relaksację oraz refleksję dotyczącą osobowości i cech charakterologicznych człowieka, które poprowadzi  Michał Krawiec
Natomiast 26 listopada słuchacze będą wraz z Małgorzatą Głogowską zastanawiać się nad odpowiedzią na pytanie: ,,Czy warto mieć dużo pieniędzy??
Małgorzata Głogowska pomoże w odpowiedzi na kwestie finansowe: Dlaczego 100 zł jest warte więcej niż 50 zł? Skąd wziąć pieniądze i co można z nimi zrobić? Jak rozpoznać czy banknoty są prawdziwe? Coby się stało gdyby wszyscy mieli dużo pieniędzy? Tego i innych ciekawych rzeczy o pieniądzach dowiemy się właśnie podczas tych warsztatów.
Zaś 10 grudnia udadzą się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Interaktywne zwiedzanie wystawy stałej z edukatorem.
Po świątecznej przerwie przyjdzie czas na innego rodzaju zajęcia warsztatowe: ,,Robotricks ? robotyka i programowanie? – robotyczno-inżynieryjna przygoda z najnowszymi klockami LEGO? Mindstorm. Będziemy budować i programować roboty, a przy tym uczyć się, że rozwiązań może być wiele i wiele dróg ich osiągnięcia. Spróbujemy stawiać odważnie pytania, kontestować istniejące rozwiązania i czerpać satysfakcję z twórczych poszukiwań.
A po nich ,,Mały Edison ? dzieci kochają odkrywać? i ,,Mały Edison ? małe talenty robią eksperymenty?.
Podczas tych zajęć młodzi studenci w ciekawy sposób uczyć się będą otaczającego nas świata oraz samodzielnie odkrywać prawa rządzące naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.