Zmiany w lokalnej polityce widać gołym okiem. Ze starego składu Rady Miejskiej zostało tylko 7 rajców. Jednak nowe osoby nie są zupełnie anonimowe dla Wołominiaków, co przecież pokazały wyniki wyborów. Są wśród nich obecni sołtysi, przewodniczący rad osiedlowych, radni młodzieżowej rady miejskiej oraz działacze społeczni.
Jako Prawo i Sprawiedliwość wprowadziliśmy największą ilość radnych, bo aż 14. Jednak to nowe ugrupowanie na scenie wołomińskiej – Centrum Samorządowe obsadziło stanowisko Burmistrza, a została nią Pani Elżbieta Radwan. O nowej Pani Burmistrz wiemy, że jest Wołominianką z urodzenia oraz pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii Wołomina. Przez 19 lat związana jest z samorządem. Ciekawostką jest fakt, że o ile 4 lata temu na zaprzysiężenie Burmistrza Ryszarda Madziara (PiS) przybyli posłowie M. Błaszczak, A.Sikora oraz były prezydencki minister J. Sasin, wszyscy związani z PiS to podczas wtorkowego zaprzysiężenia Elżbiety Radwan (bezpartyjne CS) pojawili się wiceminister rolnictwa T.Nalewajk, wicemarszałek Mazowsza J.Orzełowska oraz radna wojewódzka B.Żelazowska ? wszyscy z PSL:) Jednak jako przewodniczący Klubu Radnych PIS informuję, że wszyscy zamierzamy pracować w zgodzie dla dobra mieszkańców na zasadach poszanowania i współpracy. Co mam nadzieję pokazała ostatnia sesja, rozdział radnych do komisji, czy ustalenie wynagrodzenia Burmistrza. Radni jednomyślnie obdarzyli Burmistrz Radwan takim samym kredytem zaufaniem jaki dostał Burmistrz Madziar cztery lata temu. Należy pamiętać, że rada to władza uchwałodawcza, a Burmistrz wykonawcza, dlatego aby nastąpiła oczekiwania synergia działań niezbędny jest równomierny podział decyzyjności i odpowiedzialności za gminę pomiędzy oba te organy. Jako reprezentant radnych PiS wspólnie z Przewodniczącym Rady Leszkiem Czarzastym tuż po zaprzysiężeniu Pani Elżbiety Radwan umówiliśmy się na spotkanie w celu omówienia współpracy i wizji dalszego rozwoju Wołomina. O szczegółach tego spotkania i innych aspektach z życia lokalnego samorządu będę starał się cyklicznie informować na tutejszych łamach dzięki uprzejmości redaktor Teresy Urbanowskiej i Życia Powiatu na Mazowszu.
Autor jest radnym w Radzie Miejskiej w Wołominie, przewodniczącym Klubu Radnych PiS
No dobrze, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Ja tam PiS – owcom nie wierzę.
Chyba was do muru przyparło, że mówicie o wspólpracy bo nie wierzę , że to dyrektywa prezesa.
Uważam, że dla poprawy zdrowia warto część dzieci z naszego terenu bardziej zainteresować unihokejem… to rola głównie działaczy i nauczycieli WF. Dzieci(ze szkoły nr 3 w Zielonce) zdobyły w 2014 Puchar Polski Dzieci tj. zdobyły go dziewczynki, bo chłopcy przegrali mecz finałowy. Z tej szkoły pochodzą prawie wszyscy starsi utytułowani zawodnicy z naszego terenu. MUKS Zielonka wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. W sezonie 2013/2014 klub ten, z którego chyba warto wziąć przykład, po raz pierwszy w swej dziesięcioletniej historii zdobył złoto w kat. seniorów. Niestety ostatnio w juniorach młodszych doszedł tylko do półfinału… wszak najlepsi zawodnicy MUKS „zestarzeli się” i nie mogli już grać w tej kategorii. To był też ostatni sezon w JM – Bartka nr 1 (z Wołomina). Na pamiątkę została mu statuetka najlepszego bramkarza tego turnieju. W najbliższą sobotę (10 sty) wieczorem i w niedzielę(11 sty)rano MUKS gra mecze na hali OKiS w Zielonce. Można pokibicować i spotkać tam wielu ludzi „zarażonych” unihokejem. W Zielonce na mecze przychodzą całe rodziny. Też tam bywam… ale to trochę daleko. Częściej obserwuję ich postępy w necie i do tego zawsze mam wiadomości z pierwszej ręki… Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Teresa Sadowska
Nastąpiła zmiana miejsca meczów. Odbędą się one w hali sportowej Szkoły nr 2 w Zielonce ul. Powstańców 3. W sobotę o 18 a w niedzielę o 10
info: https://pl-pl.facebook.com/MuksZielonka.