I liga unihokeja w Zielonce

Końcowa tabela II ligiTo był znakomity sezon dla unihokeja w Zielonce. Po obronionym tytule Mistrzostw Polski juniorów starszych, drużyna seniorów MUKS awansowała do I ligi. Trenerzy z Zielonki wychowali sobie znakomitych zawodników, którzy przez lata walczyli w kolejnych kategoriach wiekowych.

Juniorzy starsi już nie mają sobie równych w kraju, o czym świadczy wywalczenie drugiego z rzędu tytułu Mistrzów Polski, a wcześniej ta sama drużyna wygrywała w juniorach młodszych.

W następnym sezonie o najwyższe cele będzie walczyć drużyna seniorów, która wywalczyła awans do I ligi, czyli ścisłej polskiej czołówki. W ostatniej kolejce MUKS Zielonka musiał wygrać jeden mecz przeciwko AZS AWF Biała Podlaska, żeby awansować do I ligi. Awans udało się wywalczyć już w pierwszym meczu. MUKS wygrał 4:3, choć po pierwszych dwóch tercjach prowadził 3:0. Emocji nie zabrakło.

Pewni awansu unihokeiści z Zielonki rozluźnili się i w niedzielę przegrali z drużyną z Podlasia 5:6, chociaż ponownie stracili przewagę w końcowej części spotkania. Tym razem po dwóch tercjach prowadzili 4:2, ale w decydującej fazie stracili aż cztery bramki. Była to pierwsza porażka MUKS-u w tym sezonie w rozgrywkach II ligi, na szczęście nie mająca żadnych konsekwencji w walce o I ligę.

Tym samym nasz powiat ponownie doczekał się drużyny seniorów na najwyższym szczeblu rozgrywek ligowych. – Drużyna jest bardzo młoda, więc idziemy do I ligi po naukę. Chcemy się utrzymać, chociaż możemy powalczyć o miejsce w granicach czwartego, może trzeciego – mówi trener Robert Deska.