Sportowe Życie Powiatu w skrócie

Wołomin

? Koszykarki UKS Huragan Wołomin wygrały pierwszy mecz podczas finałów Mistrzostw Polski odbywających się w Poznaniu. Pomimo różnicy 21 punktów na niekorzyść wołominianek w trzeciej kwarcie meczu z KKS Olsztyn wychowankom Piotra Dąbrowskiego udało się doprowadzić do remisu 78:78 i dogrywki. Gra olsztynianek ?stanęła? ? zawodniczki Huraganu szybko uzyskały przewagę dziewięciu punktów, kończąc spotkanie 92:88.

Radzymin

? Wynikiem 3:0 zakończył się rozgrywany 5 maja mecz pomiędzy RKS Mazur Radzymin a zajmującą IV miejsce w tabeli Legionovią II Legionowo. Autorami sukcesu Mazura są Hubert Sochacki i Piotr Górecki.

Kobyłka

? Tego samego dnia na własnym boisku przegrał Wicher Kobyłka, ulegając Wkrze Pomiechówek 1:3 przy blisko 200 kibicach na trybunach. Goście przywieźli ze sobą imponującą serię pięciu meczów bez straty bramki, ale kobyłczanie będąc liderami tabeli, wierzyli w zwycięstwo. Po bezbramkowej pierwszej połowie piłkę w siatce umieścił Paweł Wernio, dając gospodarzom prowadzenie, jednak nie dodało im to skrzydeł… na boisku zabrakło kontuzjowanych Cieślaka i Domańskiego. Goście wyszli na prowadzenie, gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i podczas wykonywania rzutu rożnego wprowadzili swojego bramkarza na pole karne przeciwnika, pozostawiając pustą bramkę. Zapłacili za to utratą kolejnej bramki…

? Gladiatorzy z Kobyłki przywieźli kolejne trofea z kickbokserskiego turnieju Polish Open w Krynicy-Zdroju. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobyłczanie zawdzięczają regulaminowi dopuszczającemu startowanie w różnych formułach kontaktu oraz w dwóch kategoriach wagowych w wypadku full contact. Cztery złote medale i jeden srebrny wywalczył Kamil Ruta, zdobywając jednocześnie tytuł najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. Andrzej Modzelewski przywiózł dwa złote i dwa srebrne krążki, łącznie Gladiatorzy zdobyli 26 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 3 trzy brązowe).

Zielonka

? Nieudany rewanż Orłów Zielonka rocznik ?97: porażka 3:0 na boisku stołecznej Polonii pozostawia jedynie niedosyt po niewykorzystanych, ale wypracowanych sytuacjach pod bramką.

Kraszew

? 19 maja, sobota ? godz. 11:00 ? Stowarzyszenie Mieszkańców Starego Kraszewa ?Rządza? zaprasza do udziału w biegu rekreacyjnym na leśnych ścieżkach w Starym Kraszewie. Dystans około 2 km (jedna pętla) albo 4, 6, 8? w zależności od sił i chęci. Dla preferujących spacery instruktaż z nordic walking przeprowadzi profesjonalny trener. Na miejscu możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Start i meta przy Karczmie Rządza w Starym Kraszewie. Po biegu zapraszamy na piknik ?Majówka nad Rządzą?. Zabierz rodzinę, sąsiadów, znajomych. Weź ze sobą koc oraz kosz piknikowy. Zróbmy piknik! Karczma Rządza zaprasza w swoje progi i do dyspozycji gości oddaje miejsce do grillowania.Wystarczy przynieść ze sobą artykuły na grilla. Atrakcje dla dzieci zapewnia Fundacja ?Przytul Misia? ? m.in. malowanie na koszulkach (przynieś koszulkę, na której dziecko będzie mogło coś namalować).