– Z przyjemnością informujemy, że Kobyłka zajęła IV miejsce w Rankingu Inwestycyjnym 2011 „Wspólnoty”- pisma zajmującego się samorządem terytorialnym ? mówi Robert Roguski, burmistrz Kobyłki.
Rankingi tygodnika WSPÓLNOTA opracowywane są przez Pawła Swianiewicza, profesora Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.
Nie ma w nich więc żadnej uznaniowości ani niejasnych reguł. Mimo prostoty zastosowanych algorytmów są one jednak wiarygodną informacją dotyczącą kondycji i osiągnięć samorządów.
Metoda obliczania wskaźników rankingu inwestycyjnego.
Pod uwagę brane są te inwestycje samorządowe, które skierowane są na rozwój infrastruktury technicznej.
Głównym kryterium oceny są wydatki wyrażone w cenach stałych z 2010 roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczone jako średnia z ostatnich trzech lat (tym razem dotyczy to jedynie lat 2008-2010).
Inwestycje samorządowe w infrastrukturę techniczną koncentrują się w trzech działach:
Transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym),
Gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenie ulic itp.); do tej branży obok działów klasyfikacji budżetowej: ?gospodarka komunalna? oraz ?zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz i wodę?, zaliczamy też wydatki na infrastrukturę wiejską, klasyfikowane zazwyczaj do działu ?rolnictwo?,
Gospodarka mieszkaniowa.
Ranking ten uznawany jest za najważniejszy, ponieważ to te wydatki tworzą warunki rozwoju gospodarczego Polski oraz podnoszą jakość życia mieszkańców naszego kraju.
Pierwsze trzy miejsca honorowane są statuetkami im. Kazimierza Wielkiego i dyplomami. My, jako pierwsi poza podium, uhonorowani zostaliśmy samym dyplomem.
Pierwsza dziesiątka:
1. Krynica Morska,
2. Uniejów,
3. Jastarnia,
4. Kobyłka,
5. Szczawnica,
6. Międzyzdroje,
7. Nowe Warpno,
8. Konstancin ? Jeziorna,
9. Ujazd,
10. Karpacz.
jakos tego nie widać.
dokładnie to miasto jest coraz bardziej zapyziałe
W zakresie transportu- nic nie zrobiono, poza wybudowaną jedną Paschalisa).
W zakresie gospodarki mieszkaniowej – nic nie wybudowano. Zostaje Gospodarka komunalna – sieci wodociągowe (nie widać by coś zrobiono) oczyszczalnie ścieków (nie wybudowano), wysypiska śmieci ( nie urządzono), oświetlenie ulic (nie widać inwestycji; do tej branży obok działów klasyfikacji budżetowej: ?gospodarka komunalna? oraz ?zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz i wodę?, zaliczamy też wydatki na infrastrukturę wiejską, klasyfikowane zazwyczaj do działu ?rolnictwo? (rolnictwa nie ma więc też nic nie zrobiono), czyli jedzie się w dalszym ciągu (odbiera dyplomy, wyróżnienia i pochwały) na wybudowanej kanalizacji – za pieniądze pozyskane przez ekipę Jakubowskiego.
no ponoć zakupiono gustowne meble do moku:P no i pałace na kościelnej 1
A^propos MOK-u w UM chodzą słuchy,że p.dyrektor MOK ma miec sprawę w sądzie pracy za łamanie prawa pracy oraz mobbing.
Wreszcie ktoś nie wytrzymał wrzasków,straszenia,permanentnego dochodzenia i zgłosił sprawę tam gdzie trzeba.Za kadencji p.dyrektor odeszło już z MOK kilkoro pracowników.Myślę,że w prasie powinien ukazac się jakiś artykuł,ukazujący stosunki pracy w Kobyłce,bo chyba coś się źle dzieje.
Panie burmistrzu może warto się „zniżyc” i czasami porozmawiac z szeregowymi pracownikami,tylko czy pana na to stac ?
Cieszy czwarte miejsce w rankingu „Wspólnoty”,a jakie miejsce zajmie miasto w rankingu stosunków międzyludzkich w pracy ?
Konkurencja powala: same kurorty, w których liczba mieszkańców jest mniejsza niż w Kobyłce. Jakiś mało wiarygodny ten ranking…