– Efektem dodatkowym planowanej inwestycji jest potencjalna możliwość uruchomienia wokół podłączonych obiektów w promieniu kilkuset metrów usługi o nazwie HotSpot, tj. nieodpłatny dostęp do podstawowych usług w Internecie, strony www oraz poczta e-mail. Orientacyjny zasięg działania pokazują czerwone okręgi wokół podłączanego obiektu na załączonej prezentacji graficznej – mówi burmistrz Wołomina Jerzy Mikulski.
– Widząc potrzebę wsparcia pracy dyrektorów szkół, nauczycieli i policji w działaniach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminnych placówek oświatowych, postanowiliśmy zainstalować kamery nie tylko na ulicach miasta, ale również przy szkołach i w ich siedzibach – mówi Jerzy Mikulski, burmistrz Wołomina.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze przed końcem wakcji planuje się w Wołominie, w ramach III etapu monitoringu miasta, oraz I etapu informatyzacji:
– rozbudowę istniejącej sieci światłowodowej (na załączonej prezentacji oznaczono ją kolorem żółtym, a rozbudowywaną kolorem czerwonym),
– budowę radiowej stacji bazowej (na kominie ZEC-u),
– podłączenie do sieci 14. obiektów samorządowych (blisko 1/3 docelowej ilości przewidzianej w projekcie technicznym),
– połączenie miejskiej infrastruktury informatycznej z siecią dostawcy usług internetowych,
– rozbudowę obecnego miejskiego systemu monitorowania (8 kamer) o kolejne 4 kamery zewnętrzne, których nadzór przejmie centrum monitorowania na posterunku policji przy ul. Legionów. Nowe kamery umieszczone zostaną przed szkołami: przy ul. Sasina – ZS nr1, ul. Al. Armii Krajowej – ZS nr 2, ul. Poprzecznej – SP nr 7, ul. 1 Maja – ZS nr 4.
– montaż w 7. szkołach (ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 5, SP nr 7, ZS nr 4, ZS w Duczkach) 32 wewnętrznych kamer sieciowych wraz z podłączeniem ich do sieci informatycznej. (Kamery w pozostałych szkołach zostaną zainstalowane w kolejnych etapach). Kamery sieciowe obrotowe PTZ oraz stałe FIXED będą rejestrowały w sposób ciągły obraz po wykryciu ruchu na lokalnym wideo serwerze. Osoby do tego uprawnione uzyskają dostęp do bezpośredniego podglądu obrazu z dowolnej kamery poprzez miejską sieć tele – informatyczną (Internet). Sytuacje alarmowe generowane w systemie przez dowolną kamerę pozwolą na przesłanie jej sygnału wizyjnego do wybranego serwera FTP lub zdjęcia na określoną skrzynkę pocztową. Rozwiązanie techniczne obiektowych systemów monitoringu placówek oświatowych przewiduje ich rozbudowę w drodze montażu dodatkowych kamer w technologii przewodowej lub bezprzewodowej (środki przewidziane w tegorocznym budżecie miasta nie pozwalają na zakres i ilość większą od przyjętych na tym etapie);
– podłączenie do sieci informatycznej światłowodowo-radiowej obiektów samorządowych: Urzędu Miejskiego w Wołominie, Szkoły Podstawowej w Starym Grabu, Szkoły Podstawowej w Majdanie, Szkoły Podstawowej w Zagościńcu, Zespołu Szkół w Ossowie, Zespołu Szkół w Czarnej Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi oraz Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.
– Efektem dodatkowym planowanej inwestycji jest potencjalna możliwość uruchomienia wokół podłączonych obiektów w promieniu kilkuset metrów usługi o nazwie HotSpot, tj. nieodpłatny dostęp do podstawowych usług w Internecie, strony www oraz poczta e-mail. Orientacyjny zasięg działania pokazują czerwone okręgi wokół podłączanego obiektu na załączonej prezentacji graficznej – opowiada burmistrz Mikulski..
Zakres prac realizowany będzie w ramach przedsięwzięcia informatyzacji i monitoringu przyjętego na rok bieżący w kwocie 600 tyś. zł. – Objęcie systemem monitorowania wizyjnego placówek oświatowych spowodowało konieczność adaptacji projektu do zaistniałych potrzeb i realnych możliwości finansowych gminy. Proces przygotowawczy dokumentacji przetargowej jest już w tej chwili na ukończeniu. Przewidywany okres ogłoszenia przetargu to początek lipca, zaś realizacja zadania powinna się rozpocząć w drugiej połowie sierpnia – uważa burmistrz.
z tego co wiem to administracja publiczna nie może prowadzić działalnosci telekomunikacyjnej
może by pomyśleli na koniec kadencji i umieścili ( we wszystkich urzedach w powiecie )kamerki w salach obrad , a my siedząc w domku przy piwku , ogladalibyśmy sesje miejskie , powiatowe i wszystkie komisje , i wtedy byśmy wiedzieli co robic przed wyborami ,komu zaufac , a komu podziękowac
Obecnie istnieje obowiązek sporzadzania sprawozdań z obrad samorządów terytorialnych również w formie audiowizualnej.Oprócz pozytywów niesie to również pewne minusy tj. grę pod publikę ,co można zaobserwować w sejmie ,jak również w naszych radach.Niektórzy radni mówią i zachowują zupełnie inaczej przy publiczności i reporterach niż przy pustej sali.Jednakże jawność obrad jest najważniejsza i mam nadzieję ,że wkrótce zostanie zrealizowana ,w/w artykuł uzmysławia nam,że są tworzone ku temu możliwości techniczne.Pozdrawiam.
Ząbki
Ściągnąłem to ze stronki ZĄBKI , bo mi się podobał pomysł godny naśladowaniu , a ich przepraszam za papugowanie , ale nie pisało słowo -WYŁĄCZNOŚĆ –
dzieki za pomysł
+ dodaj do ulubionych wątków
Sortuj: drzewko od najstarszego od najnowszego drzewko odwrotne
• Formularz dla kandydatów
wstachera 10.07.06, 00:00 + odpowiedz
Proponuję, aby przez wakacje internauci stworzyli ankietę dla kandydatów na
burmistrza i radnych. Tak, aby wszyscy kandydaci otrzymali ten sam pakiet
pytań. Kto będzie chciał to odpowie na te pytania na forum.
Jednakowe pytania dla wszystkich pomogą rzetelniej porównać kandydatów.
Praktycznie widzę to tak. W ramach tego wątku internauci zgłaszają swoje
propozycje pytań, a moderatorzy tego forum pod koniec sierpnia wybiorą i
opublikują na forum oficjalną ankietę dla kandydatów.
Propozycja przykładowego pytania: wykształcenie kandydata (jakie i w jakich
szkołach uzyskane).
W.Stachera
• przedni pomysł
rembert 10.07.06, 13:38 + odpowiedz
Ja dodaję:
2. Wiek
3. Doświadczenie zawodowe
4. Znajomość zaganień związanych z samorządem lokalnym
5. Znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem środków z UE
6. Proponowana polityka informacyjna i dostępność burmistrza
Tylko ciekawe kiedy to zrealizują…