10 kwietnia na drodze ekspresowej S8, w miejscowości Przyjmy koło Poręby, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody ciężarowe. Jeden z kierowców, 48-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, poniósł śmierć na miejscu. Druga osoba została ranna.
Do kolizji doszło na pasie technicznym w kierunku Białegostoku, gdzie zatrzymały się dwie ciężarówki – jedna z nich z powodu uszkodzonego koła. W momencie, gdy kierowca jednego z pojazdów znajdował się przy tylnej części naczepy, nadjeżdżający z dużą prędkością trzeci zestaw – ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą – uderzył w stojące pojazdy.

Za kierownicą scanii siedział 60-letni obywatel Łotwy. Został on przetransportowany do szpitala, gdzie przeprowadzono rutynowe badania, w tym pobranie krwi na obecność alkoholu i substancji psychoaktywnych.
Ogromne siły ratownicze i zablokowana trasa
Skala zdarzenia i miejsce jego wystąpienia – newralgiczny odcinek trasy S8 – wymusiły pełną mobilizację służb. Do akcji skierowano łącznie 13 zastępów straży pożarnej z powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego. Na miejscu pracowało niemal 40 strażaków, wspieranych przez zespoły ratownictwa medycznego i funkcjonariuszy drogówki.
Droga w kierunku Białegostoku została całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy od strony Wyszkowa przez Porębę i serwisowy odcinek do Dybek. Utrudnienia trwały przez wiele godzin.
Postępowanie i pytania bez odpowiedzi
Śledztwo prowadzone przez policję i prokuraturę ma wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Istotne będą dane z tachografów, stan techniczny pojazdów, zapis monitoringu oraz wyniki badań sprawcy. W tego rodzaju sprawach każdy detal może mieć znaczenie – od warunków pogodowych po decyzje podejmowane w ułamku sekundy.
Na razie jedno pozostaje pewne – droga, która miała być tylko kolejnym odcinkiem służbowej trasy, okazała się ostatnią dla jednego z kierowców. Zginął człowiek wykonujący swoją pracę. Inny – mimo obrażeń fizycznych – doświadczył sytuacji, która zostanie z nim na długo.
W dniu dzisiejszy niestety to nie jedyne tak dramatyczne zdarzenia na trasie S8 – o kolejnym piszemy tutaj
fot: Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie busa przewożącego 9 osób w tym 2 dzieci z samochodem osobowym
Zderzenie czołowe osobówek w Klembowie – dwie osoby trafiły do szpitala
Na S8 dostawczak wjechał w bariery – 5 osób zostało poszkodowanych
Kierowca odpowie przed sądem za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych…radiowozu
Poszukujemy świadków potrącenia pieszego
Zderzenie dwóch osobówek z łosiem na DK50
Zderzenie trzech osobówek w Sochaczewie. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zderzenie trzech samochodów na DK50. Jedno z aut dachowało.
Potrącenie pieszej na krajowej 62. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana LPR do szpitala
Nielegalna broń i narkotyki – dwóch mężczyzn w rękach policji
Do 20 lat więzienia grozi kierowcy, który śmiertelnie potrącił 78-letnią rowerzystkę, a potem uciekł
„Pomóż nam ich znaleźć” – kampania Europolu i sieci ENFAST
Czołowe zderzenie osobówek w Adamowej Górze
Areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

