We wtorek 12 września SKOK Wołomin obchodził siódmą rocznicę powstania.
W uroczystej konferencji licznie uczestniczyli pracownicy, członkowie i przyjaciele instytucji.
Kto pamięta jakie były początki tej instytucji na pewno zadaje sobie pytanie jak im się to udało? Początkowo niewielka, licząca dwóch pracowników firma dziś zatrudnia 120 osób. Kadrę pracowniczą w przeważającej ilości stanowią ludzie młodzi – jak podają oficjalnie działacze SKOK, średnia wieku pracowników nie przekracza 25 lat.
Odpowiedzi na pytanie – Jak im się to udało? – można było doszukać się podczas tegorocznej jubileuszowej konferencji, przez którą przewijało się hasło: „Sukcesem jest Człowiek”. Jak wielokrotnie podkreślano podczas spotkania, firma chce i stara się o to, by świadczone przez nią usługi były na jak najwyższym poziomie. Wyniki finansowe jak też tempo w jakim rozwija się SKOK Wołomin pokazują, że znalazło to uznanie u klientów korzystających z usług Kasy. W jednym z wywiadów zamieszczonych na naszych łamach przy okazji otrzymania przez SKOK kolejnej nagrody „Najdynamiczniejszy SKOK”, Mariusz Gazda Powiedział: – Nagroda sama w sobie nie jest sukcesem, ale jest potwierdzeniem sukcesu, jaki w ciągu ostatnich lat osiągnął nasz rodzimy SKOK.
A tych sukcesów przez ostatnie siedem lat zebrało się wcale nie mało. W rankingu SKOK-ów opublikowanym przez Rzeczpospolitą nasz Kasa zajęła 8 pozycję. Jest to sukces tym bardziej spektakularny, że w ciągu roku był to awans o siedem oczek w górę. Tę dynamikę rozwoju widać w wielu miejscach. Rośnie zatrudnienie, przybywa nowych placówek, przybywa też ilość stałych członków. W sposób znaczący wzrosły aktywa SKOK-u. – Od ubiegłego roku wzrosły one o ponad 93%, co oznacza, że zostały prawie podwojone – podkreśla prezes Gazda.
W okazjonalnym felietonie Wojciech Ciechomski tak pisze o sposobie na osiągnięcie sukcesu: – Od początku naszej działalności generalną dewizą było wsparcie lokalnej społeczności, którą stanowią w większości osoby o niewielkiej zdolności kredytowej, które nie miały dotychczas możliwości skorzystania z usług bankowych, znajduje się poza zasięgiem zainteresowania banków. Uważamy, że poprzez naszą działalność możemy stać się przyczynkiem rozwoju tych osób. Wynika to głównie z podstawowej idei ruchu SKOK owego – ekonomicznej samopomocy w warunkach gospodarki rynkowej oraz z tego, że jesteśmy spółdzielczą organizacją niezarobkową to jest nie działającą dla zysku (…) Jesteśmy dumni ze swojej dotychczasowej aktywności, ale wciąż stanowimy przed sobą nowe zamierzenia z wiarą w coraz liczniejsze rzesze członków i tym samym dalszy owocny rozwój naszej organizacji.
Teresa Urbanowska