Trudno jest obecnie znaleźć pracę, szczególnie zgodną z zainteresowaniami, spełniającą ukryte marzenie każdego człowieka o osobistym rozwoju i dającą poczucie bezpieczeństwa i trwałości.
Cykl szkoleń, które Państwu prezentujemy prowadzony jest w systemie interaktywnym. Oparty został na wieloletnich, osobistych doświadczeniach prowadzących go trenerów.
Zatrudnienie, nawet w stabilnej firmie, nie zawsze jest pewne. Istniejące na rynku firmy muszą szybko dostosowywać się do zmieniających się warunków ekonomicznych i technologicznych świata gospodarki, i często niestety, dzieje się to kosztem pracowników. Stąd wniosek – każdą pracę można stracić. Okazuje się niejednokrotnie, że nawet solidne wykształcenie i duże doświadczenie zawodowe nie daje jeszcze absolutnej pewności zatrudnienia. Dodatkowo, jest wiele czynników, zarówno obiektywnych jak i subiektywnych, które są w stanie w każdej chwili tę pewność zachwiać. W tej sytuacji wiele osób podejmuje, po raz pierwszy w życiu, własną działalność gospodarczą. Istnieje także wiele osób, które taką działalność już prowadzą, ale często napotykają na trudności, według ich oceny, nie do pokonania.
Coraz większa staje się zatem grupa malkontentów, stale narzekających na ciężkie warunki egzystencji. Odpowiedzią jest rzesza „uzdrawiaczy” potrafiących „uzdatnić” każdego i przystosować go nie tylko do przetrwania, ale także do „dalszego dynamicznego rozwoju w zakresie całokształtu”. Także studia, kursy i szkolenia coraz częściej uczą odporności na stres, optymizmu oraz szerokiej palety gestów, reakcji i zachowań mających na celu poprawę własnego wizerunku, nauczenie kreatywności i przedsiębiorczości.
Jest w czym wybierać. U wielu osób pozostaje jednak ciągle cień niepokoju, czy po ukończeniu takiego kursu, poradzą sobie z zadaniami, które stawia przed nimi codzienność. Przeraża je już na wstępie sama perspektywa zgłębiania zasad „funkcjonowania mechanizmów rynkowych”, „marketingu”, „asertywności”, „empatii”, „komunikacji niewerbalnej” lub „komunikatywności w relacjach interpersonalnych”. Dostrzegają wyraźnie konieczność pozyskania tych, niewątpliwie bardzo przydatnych, umiejętności, ale obawiają się, czy potrafią zastosować je w codziennej praktyce.
Poprzez zastosowanie oryginalnej metody przełożenia trudno przyswajalnych określeń na prosty język skojarzeń, lekką formę przekazu oraz nawiązywanie do pojęć powszechnie znanych pomagamy pozbyć się tych obaw. Nasze spotkania adresowane są do wszystkich zainteresowanych, bez względu na to czy poszukują pracy, czy też pracują, ale mają wrażenie, że mogliby być bardziej efektywni, albo szukają własnej ścieżki rozwoju. Zapraszamy także osoby, które mają pomysły, które chcieliby zrealizować albo prowadzą własne firmy i poszukują nowych kontaktów lub płaszczyzny do wymiany doświadczeń. Spotkania mają praktyczny charakter. Zetkniecie się na nich wyłącznie z osobami, które już od dawna prowadzą własną działalność, a jednocześnie od wielu lat przekazują swoją wiedzę i doświadczenia w zakresie organizowania i prowadzenia przedsięwzięć gospodarczych.
A oto przykładowe tytuły szkoleń:
1. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, czyli ocena własnych możliwości
2. „Wolnoć Tomku w swoim domku…”, czyli organizowanie działalności
3. „Pełno nas, a jakoby nikogo nie było…”, czyli własna firma
4. „Niedoceniany partner…”, czyli organizowanie czasu własnego
5. „Opakowanie czy zawartość…”, czyli marketing, promocja i akwizycja
6. „Nie ma przypadkowych przypadków…”, czyli konstrukcja biznes planu
7. „Jak zrobić coś nie mając nic…”, czyli finansowanie działalności
8. „Ratunku szukamy wtedy, gdy idzie dobrze…”, czyli ryzyko i zagrożenie
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”,
czyli ocena własnych możliwościPrzedsiębiorczość potocznie kojarzy się z błyskotliwością, życiowym refleksem, a co za tym idzie – masą pieniędzy pozyskiwanych jakby od niechcenia. Znamionami zewnętrznymi takiego wizerunku są wspaniałe posiadłości, luksusowe samochody, relaksowe wyjazdy do najpiękniejszych miejsc świata. W ślad za tym u osób, które nie posiadają takich atrybutów pojawia się poczucie krzywdy, żalu wobec niesprawiedliwego, w ich ocenie, losu. Rozgoryczenie i zazdrość to pierwsze kroki do głębokiego stresu, a nawet depresji, uniemożliwiających racjonalne działanie.
Ale równocześnie pojawia się szereg pytań:
Czy każdy może być przedsiębiorczy?
Czy Ja jestem człowiekiem przedsiębiorczym?
Czy mam w sobie cechy osoby przedsiębiorczej?
Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?
Czy otoczenie pozwala na istnienie i rozwój przedsiębiorczości?
Znacie Kłapouchego i jego słynne pytanie: „Czy to naprawdę moje urodziny?”
Potraficie dostrzec wokół siebie wiele życzliwych osób?
Czy, tak naprawdę, znacie siebie, swoje cechy pozytywne i negatywne, swoje możliwości i wewnętrzne przeszkody?
W trakcie naszego szkolenia sami nauczycie się znajdować odpowiedzi na te i inne, podobne, pytania. Są one na tyle proste, że sami często nie potrafimy ich sobie zadać, a wobec tego nie znamy na nie odpowiedzi. A właśnie odpowiedzi na tego rodzaju pytania kryją w sobie tajemnicę osobistego szczęścia. Na szczęście nie ma uniwersalnej recepty, ale jest jedna droga, która do niego prowadzi. Warto ją poznać.
Już od dłuższego czasu mam dosyć swojego pracodawcy, tego braku szacunku. Mówi do mnie ”ceń szefa swego, możesz mieć gorszego”, a ja mu na to „ceń pracownika swego, możesz mieć gorszego’, ale jak głową w mur, wiec chyba założę własną firmę, cieszę się że są jeszcze ludzie którzy chcą pomóc i podzielić się wiedzą i doświadczeniem.