10. Dziewczyny finałach

Siatkarki plażowe MUKS Volley Wołomin podtrzymują świetną passę. Karolina Cichocka i Ewelina Melcher awansowały do finału Mistrzostw Polski juniorek, zaś Justyna Wiśniewska i Dorota Sobota do finału kadetek.

Podopieczne Mariusza Stępczyńskiego wystąpiły w obu turniejach półfinałowych rozgrywanych w Gawrych Rudzie, przez co musiały w ciągu weekendu stoczyć kilkanaście pojedynków. – Cieszymy się ogromnie, ponieważ po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że mamy dwie drużyny, które będą reprezentować Wołomin w turniejach finałowych – mówi Mariusz Stępczyński. Karolina Cichocka i Ewelina Melcher zajęły znakomite czwarte miejsce w rozgrywkach juniorek, tuż za nimi znalazła się druga wołomińska para, ale niestety awans do finałów zdobywały jedynie cztery pierwsze teamy. Dziewczyny bez problemów uporały się z trzema pierwszymi przeciwniczkami, wygrywając między innymi z parą WARMISS Olsztyn Hensoldt / Kowalik 2:1 oraz spokojnie z zawodniczkami z TPS Lublin Banaszak/Sidor 2:0. To pozwoliło Ewelinie i Karolinie wejść do strefy medalowej. Jednak zmęczenie nie dało wywalczyć naszym zawodniczkom miejsca na podium. Najpierw uległy ze zwyciężczyniami turnieju, parą Pietroczuk/Eska z drużyny Zryw Volley Iława 1:2, zaś w meczu o brąz wołomińska para musiała uznać wyższość sióstr Kołosińskich z TPS Lublin i przegrała z nimi wyraźnie 0:2.Mimo końcowych niepowodzeń dziewczyny wywalczyły awans do finału Mistrzostw Polski, który rozpoczyna się w Darłówku 10 lipca. W finale kadetek również będziemy mieć swojego przedstawiciela, tym razem trzecie, premiowane awansem miejsce zdobyła para Justyna Wiśniewska i Dorota Sobota. Znowu niewiele zabrakło, byśmy mieli dwie pary w finale, tuż za czołówką znalazły się Ewelina i Karolina. Justyna i Dorota nieszczęśliwie rozpoczęły rywalizację, przegrywając zdecydowanie z parą Żmudzińska / Polak ze Zryw Volley Iława 0:2 i ponownie musiały szukać szczęścia w repasażach. Tam jednak rozprawiły się z dwiema drużynami nie oddając nawet seta i trafiły na… swoje koleżanki, Ewelinę Cichocką i Karolinę Melcher, wygrywając z nimi po dramatycznym pojedynku 2:1 (18:21, 21:18, 15:11). W półfinale dziewczęta nie dały rady parze Hensoldt / Kowalik, przegrywając 0:2, ale w meczu o brąz zdeklasowały parę Kołosińska / Misztal 2:0 (21:12, 21:13). Dzięki świetnej postawie w turnieju dziewczyny wystąpią w finałowych zawodach Mistrzostw Polski, które rozpoczynają się 17 lipca w Łodzi.