09. Wołominianki w Mistrzostwach Polski

Volley Wołomin – Uczniowski Klub Sportowy (siatkówka dziewcząt) z którego wywodzą się Ewelina Mejcher i Karolina Cichocka działa od 1999 roku. Prowadzą go Mariusz i Waldemar Stępczyńscy.
W tym roku dziewczęta w kategorii Juniorki Kadetki zajęły III miejsce w województwie. Uplasowały się za zespołem Sparta Warszawa i MOS Wola Warszawa.
22 czerwca otrzymały brązowe medale z rąk Witolda Romana – prezesa Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.
Jeszcze większy sukces osiągnęły dziewczęta grające w siatkówkę plażową.
W mistrzostwach kadetek Mazowsza miejsce II zajęła para Wiśniewska Justyna i Sobota Dorota zaś miejsce III Ewelina Majcher i Karolina Cichocka obie pary reprezentujące UKS Volley Wołomin. Pary te wraz z parą, która zajęła miejsce pierwsze, reprezentowały Mazowsze, 28 czerwca, w półfinałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, które odbyły się w Lublinie..
W pół fianałach tych wołomińska para Majcher – Cichocka zajęła III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Finału mistrzostw Polski. Druga wołomińska para Wiśniewska – Sobota zajęła miejsce VIII.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 15 – 17 lipca w Kozienicach.
W tym miejscu można dodać, że Aneta Duda (rocznik 1989), mieszkanka gminy Wołomin i wychowanka UKS Volley jest reprezentantką Polski w siatkówce juniorek.